Průvodce výběrem online půjčky

Uvažujete nad online půjčkou a nechcete při jejím výběru udělat chybu? Pokud je tomu tak, je zde náš průvodce výběrem online půjčky. Poradíme vám, na co vše se zaměřit, abyste skutečně nebyli jakkoliv zklamaní. Prvním krokem by mělo být to, že si uděláte jasný přehled o tom, jaké možnosti dnes na trhu existují. V tom vám pomůže především web finmoney.cz, který je ideální možností pro každého, kdo nechce složitým způsobem hledat informace různě po internetu. Z daného webu se dozvíte informace o:

  • Aktuálních společnostech, které online půjčky nabídnou
  • Konkrétních částkách, které lze žádat
  • Úrokových sazbách

Zaměřte se na částku, kterou potřebujete

Nejprve je třeba mít jasno o tom, kolik přesně si potřebujete půjčit. Je dobré jasně zohlednit, na co budete peníze potřebovat a co za ně budete hradit. Pokud máte v tomto směru jasno, již se vám zúžil výběr konkrétních společností, u kterých si můžete o požadované finanční prostředky požádat. Při jejich posuzování nezapomínejte na to, že u některých je rozlišováno, zda si žádáte poprvé, nebo opakovaně. Pokud jde o první vaši žádost, obvykle získáte méně peněz, než je samotné maximum společnosti. Na to buďte připraveni.

Podívejte se na jednoduchost získání

I ta hraje při výběru velkou roli. Jsou to právě podmínky půjčky, na které je třeba brát velký ohled. Pokud hledáte jednoduchost, můžete najít třeba půjčky bez dokládání příjmu, stejně jako se může jednat třeba o půjčky, které jsou bez nahlížení do bankovních a nebankovních registrů. První skupina půjček přijde vhod lidem, kteří nemohou, nebo nechtějí doložit příjem. Druhá skupina je ideální pro žadatele, kteří jsou označovaní jako takzvaní problémoví klienti.

Nezapomínejte také na to, že jednoduchost získání je spojen a také s případným dokládáním a papírováním. Dnes dominují hlavně takoví poskytovatelé, kteří umí nabídnout vyřízení bez formalit, se kterým souvisí možnost vyřízení online, bez podpisu smlouvy, a to s jistotou, že všechny potřebné informace jednoduše sdělíte prostřednictvím telefonu, nebo online formuláře.

Pozor na výhodnost

Nyní se pomalu dostáváte k tomu skutečně nejdůležitějšímu, na co byste měli při výběru té správné půjčky primárně hledět. Je to samozřejmě její výhodnost. Tu poznáme podle toho, kolik vlastně zaplatíte navíc. Jsou celkem tři ukazatele, na které je dobré při výběru hledět. Jedná se o tyto konkrétní:

  • Poplatky s půjčkou spojené
  • Úroková sazba
  • RPSN

Napříč jednotlivými poskytovateli se můžeme setkat s tím, že některý neúčtuje úroky, ale jenom poplatky, jiný zase hledí jenom na úrok. Faktem je, že když se jedná o krátkodobou půjčku, měli bychom zapojit především selský rozum. Jednoduše si spočítáme nebo přečteme, kolik za daný měsíc zaplatíme navíc. Čím méně to bude, tím pro nás lépe.

Pokud se podíváme na několik příkladů, tak dominují půjčky, kde lze za každou tisícikorunu přeplatit zhruba jenom pár desetikorun. Ty jsou nejvýhodnější. Hitem jsou také půjčky zdarma. Ty bývají omezeny určitou výší částky, stejně jako tím, že to musí být naše první žádost.

Zaměřte se i na rychlost vyřízení

Jelikož se jedná o online půjčky, mělo by být naprostým standardem velmi rychlé vyřízení. Hitem by měla být ihned půjčka na účet, která je vyřízena nanejvýš do několika málo minut. Takové možnosti by nás měly zajímat zvláště ve chvíli, kdy chceme půjčkou řešit nenadálou negativní finanční situaci. Setkat se však můžeme i s takovými poskytovateli, kde se na vyřízení čeká i několik dní. Taková lhůta se již vyrovnává běžným bankovním nebankovním úvěrům a je proto určitě lepší volbou, pokud takovou půjčku jednoduše vynecháme z našeho výběru a vybereme poskytovatele, u kterého je vše doslova ihned.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *