Archiv rubriky: Podnikání

Jaké jsou možnosti, když potřebujete s.r.o.?

Rozhodli jste se podnikat, a to nikoliv jako klasický živnostník, jelikož vaším cílem je mít vlastní firmu? Pokud ano, je určitě dobré myslet na to, jaké jsou možnosti. Začněme od těch jednodušších. Tou první je využít služeb těch společností, které nabízejí zakládání sro na podnikání. Jedná se o takové společnosti, které vše dokážou vyřídit za vás. Jediné, co od vás potřebují, jsou základní údaje, jako je:

 • Název firmy.
 • Jednatelé a společníci.
 • Sídlo společnosti.

Následně se postarají jak o plnohodnotné, tak hlavně o rychlé založení na klíč. Vám následně bude předána již založená, hotová firma.

Společnost si lze také koupit

Druhá možnost je spojena s tím, že si konkrétní firmu koupíte. I to má své plus, jelikož je to cesta mnohem rychlejší. Ideální je zaměřit se na nové ready made společnosti. Z jakého důvodu? Jedná se o firmy, se kterými se ještě nikdy nepodnikalo a tak je zde jistota, že nemají jakékoliv dluhy, ani nemají jakékoliv závazky. Navíc samotný převod firmy je velmi rychlý. Dále potěší i fakt, že není problémem měnit i název firmy, adresu firmy, stejně jako jednotlivé osoby, na kterých společnost stojí. Dnes se jedná o jednu z nejvyužívanějších podnikatelských forem.

Firmu si lze založit i svépomocí

Tuto možnost ale příliš nedoporučujeme. Důvodem je to, že je to nejenom zdlouhavé, ale často i složité. Navíc s takovou firmou může být do budoucna problém v tom, pokud se chcete stát plátci DPH. Jednoduše vás úřad nezaregistruje. Pokud toužíte být plátcem, je lepší využít taktéž nabízený prodej sro s registrací k DPH. Pokud se však rozhodnete pro založení na vlastní pěst, firma mít registraci nebude. Dále nezapomínejte také na nutnost plateb, které jsou spojené se zřízením živnosti pro firmu, stejně jako třeba s notářem, ale i rejstříkovým soudem, kde je třeba vaši společnost zapsat. A teprve poté je možné začít podnikat.

Potřebujete sídlo firmy? Podívejte se na možnosti

Pokud zakládáte firmu, neobejdete se bez nutnosti mít sídlo. Tedy adresu, která bude uvedena v obchodním rejstříku a která bude s vaší firmou přímo spojena. Pokud vás zajímají hlavní možnosti poskytování adresy sídla společnosti, podívejme se společně na to, jaké jsou varianty. Tou první, na kterou se podíváme, je rozhodně klasika. Tedy situace, kdy si koupíte, nebo raději pronajmete kancelář. Výhodou sice je, že máte konkrétní zázemí, ale nevýhodou může být rozhodně to, že tato volba určitě nepatří mezi levné možnosti, jak můžete sídlo mít.

Co takhle adresa vašeho bydliště?

Nyní se podívejme také na druhou možnost. Ta je spojena s tím, že sídlem firmy bude adresa vašeho bydliště. Mít sídlo firmy v bytě nebo ve svém vlastním domě však také nepatří mezi ideální možnosti. Jaký je důvod? Je to dáno hlavně tím, že to na první pohled nepůsobí příliš profesionálně. A to může odradit mnoho zákazníků, stejně jako obchodních partnerů. Navíc to může znamenat i fakt, že vás na této adresu budou navštěvovat třeba i úředníci, což také není nijak výrazně pohodlné.

Zkuste virtuální sídlo

Pojďme se podívat na poslední variantu, o které můžeme říci i to, že se jedná o celkem zajímavý hit posledních let. Je to virtuální sídlo. Pokud ho nemáte, zabezpečíme změnu sídla firmy, díky čemuž ho můžete mít i vy. Důvodem, proč to udělat, je hned několik věcí. Mezi hlavní pozitiva musíme zařadit:

 • Možnost vybírat z prestižních adres.
 • Nízké měsíční i roční sazby.
 • Řada doplňkových služeb.

Samozřejmostí je také to, že i tento typ sídla plně vyhovuje současným zákonům. A to primárně z toho důvodu, že i zde je uveden název vaší firmy, stejně jako zde je klasicky zajištěn i povinný příjem pošty.  Toto řešení zkrátka a jednoduše dominuje a vzhledem k jeho pozitivním vlastnostem se rozhodně není čemu divit. Navíc výběr adres je dnes opravdu obrovský.

Jak zlepšit efektivitu své firmy?

Podnikání není jenom o vydělávání peněz. Velmi často je spojeno také s tím, že je třeba myslet také na vynaložené náklady, nehledě na to, že je spojeno také s celou řadou starostí. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, jak zlepšit efektivitu své firmy, máme pro vás několik tipů. První z nich je spojený s možností začít využívat moderní software pro řízení podniku. Jedná se o propracovaný program, který dokáže fungovat hned na několika frontách. Díky tomu se pomocí něho můžete zaměřit na oblast:

 • Prodeje a vztahů se zákazníky.
 • Správného řízení zakázek.
 • Správné a jednoduché fakturace.

Mějte přehled o vašich zákaznících

Podnikání není jenom o tom, že se budete snažit přilákat stále nové a nové zákazníky. Podnikání je také o tom, že se budete věnovat i těm stávajícím. Ti tak mohou nakupovat opakovaně, díky čemuž se zvyšuje zisk a snižují náklady. Cestou k úspěchu je nutnost mít o zákaznících dokonalý přehled. Jak ho docílíte? Vyzkoušejte CRM software a půjde vám to samo. Budete mít veškeré potřebné a detailní informace o tom, kdo vaše zboží nakoupil, nebo kdo využil vaše služby. Následně už není problém na danou osobu zacílit přesně tak, jak bude potřeba.

Hlídejte i své zaměstnance

Říká se, že zaměstnanci jsou srdcem každé firmy. Rozhodně je to tvrzení, které je založeno na pravdě. Pokud s tím souhlasíte, je dobré mít přehled i o nich. V tom vám pomůže užitečný docházkový systém. Díky němu budete mít v kterýkoliv okamžik přehled, kdo je v práci, nebo kdo chybí. Stejně tak budete přesně vědět, kdo má kolik hodin odpracováno, nebo kdo často ze zaměstnání odchází, či kdo naopak pracuje předčas. Jednoduše tak můžete vyhodnocovat to, kdo patří mezi skutečně dobré pracovníky a kdo vaši firmu jenom brzdí. I toto následně povede k lepší efektivitě, jelikož zaměstnanci budou pracovat tak, jak se od nich bude očekávat. A právě za to budou dostávat i adekvátní plat.

Efektivní offline reklama = vlajka

Víte, co rozhoduje o úspěchu vašeho podniku? Reklama. Můžete nabízet úžasné produkty nebo služby. Můžete mít skvělé ceny. Můžete být nejlepší ve svém oboru. Vše vám je k ničemu, pokud o vás nikdo neví. Jaké existují formy reklamy? A na co byste neměli rozhodně zapomenout?

efektivni-reklama

Potřebují reklamu skutečně všichni?

Možná si říkáte, že právě vás se to netýká. Domníváte se, že postačí, když vás vaši spokojení klienti doporučí dál. Ano, ale jen v některých případech. Platí to zejména pro malá města. Jako příklad si uvedeme autoservis. I ten nejlepší autoservis potřebuje být lehce k nalezení. Už jen atraktivní označení servisu se dá považovat za určitou formu reklamy. Stačí opravdu jen málo, třeba vlajka s logem umístěná na stožáru před vchodem každému napoví: „Stát, tady jste správně.”

Jaké formy reklamy existují

Doba, ve které žijeme, přeje online reklamě. Ta aktuálně hýbe světem. Hledáte pračku, auto nebo přemýšlíte koupi nového telefonu? Internet o tom ví a bez přestání vám nabízí nejrůznější možnosti. Na Facebooku, na Seznamu, Google nebo na vaší oblíbené stránce. Reklama na vás číhá všude. Mnoho obchodníků ovšem zapomíná na jednu důležitou věc. Na offline reklamu. To je velká škoda, protože i tato reklama má obrovskou sílu a dokáže vám přilákat spoustu klientů a vydělat peníze. Nepodceňujte ji.

Co vše patří do offline reklamy

Offline reklama má spoustu podob. Zajisté některé z nich znáte:

 • Billboardy
 • PR článek v novinách
 • Fotka v magazínu
 • Plakáty
 • Plachty na plot
 • Vlajky na stožáru před obchodem
 • Letáky
 • Dárkové předměty s vaším logem a podobně

A jak poznáte, že je reklama dobrá? Zaujme vaši cílovou skupinu a přiměje ji k takovému chování, které potřebujete. Pokud se vám do offline reklamy nechce příliš investovat, pořiďte si alespoň tu vlajku a umístěte ji na stožár před obchod. Nebude vás to stát skoro nic a vaši klienti vás vždy bez problémů uvidí a najdou.

Celé účetnictví malé firmy se vejde do mobilu

Podnikání je spojeno se spoustou administrativy, která bohužel nesedne každému. Spousta lidí má vynikající podnikatelské nápady a v byznysu to opravdu umí a je schopna vytvářet nemalé zisky, ovšem jakmile jde o administrativu a účetnictví, obrací oči v sloup. Vysedávání v kanceláři pro ně není. Nebaví je. Přitom jde o nutnost. Každý potřebuje mít všechny papíry v pořádku. Patříte i vy mezi skupinu malých podnikatelů a živnostníků, které podobné záležitosti skousnou jenom s největším odporem? Naštěstí je tu řešení.

Všechno máte v chytrém telefonu

Zní to velice jednoduše, doporučujeme Minifaktura.cz, díky které dokážete vystavit účetní doklad v podstatě kdykoli přímo z chytrého mobilního telefonu.  K dispozici je webová verze dostupná pro PC, Mac i mobilní aplikace. V čem je její přínos?

 • Jednoduché faktury vystavíte online
 • Faktury a přehled podnikání máte rovnou v mobilu
 • Evidujete náklady a máte pořádek ve výdajích
 • Vše je spojeno s účetnictvím
 • Můžete si vše prohlížet i offline
 • Faktury jsou uloženy na zabezpečeném serveru

Faktura splňuje náležitosti

Správa finančních toků vaší živnosti se tím pádem hodně zjednodušuje. Vždy máte přehled o tom, jak si vaše malá firma stojí. Pokud se chcete přesvědčit o tom, že z aplikace získáte skutečně platný účetní doklad, prohlédněte si vzor faktury a uvidíte, že splňuje všechny náležitosti. Nechybí zde všechny údaje o dodavateli i odběrateli služby. Můžete vytvářet faktury kdykoli a kdekoli.

Online zpracování vám ušetří čas

V současnosti je stále rozšířenější a oblíbená online fakturace, která malým firmám včetně té vaší podstatně zjednoduší a zefektivní administrativu. Nebudete se muset ve firmě zabývat rozsáhlým papírováním, protože si všechnu účetní agendu zpracujete přímo v terénu. Ušetřený čas pak můžete věnovat něčemu jinému.

Kolik stojí spuštění nového eshopu?

Plánujete začít podnikat online? Pokud je tomu tak, rozhodně se není třeba obávat jakkoliv vysokých výdajů. V tomto směru vás potěší fakt, že to může být nejenom velmi levné, ale i dostupné. Dnes se tvorba eshopu v podstatě neliší od toho, když poptáváte vytvoření web stránky. Vše zvládnete bez programátorů, jelikož si lze pronajmout řešení, které spustíte na několik málo kliků. Je tedy jasné, že i díky tomu rozhodně nemusíte uvažovat o sumě v desetitisících, a ani v jednotkách tisíců. Ceny jsou výrazně nižší. O tom vás za pár okamžiků sami přesvědčíme.

Vše funguje na výhodném pronájmu

Abychom byli konkrétní, je třeba zmínit, že celý internetový obchod dnes může fungovat na principu cenově výhodného pronájmu. Vy, jako jeho majitelé tak budete platit třeba jenom desítky korun měsíčně, za což dostanete plnohodnotné řešení, které umí to nejdůležitější, co od internetového obchodu očekáváte. I taková může být cena eshopu. Jsou ale i možnosti určené pro ty náročnější. I ty však mohou stát jenom jednotky, nebo desítky korun. Jde o moduly, které vám ulehčí práci, stejně jako o moduly, díky kterým bude váš obchod více vidět. Hitem je v poslední době hlavně:

 • Automatické propojení se skladem dodavatele
 • Možnost exportu položek na vyhledávače a porovnávače zboží
 • Základní optimalizace pro vyhledávače

Díky tomu všemu nemusí být provoz eshopu nijak náročný. Jednoduše získáte zákazníky, těm poskytnete přesné informace o zboží a sami se už staráte jenom o samotný obchod.

Prodávat je možné cokoliv

Velkou výhodou daného řešení je celková univerzálnost. Základem je samozřejmě robustní a plně funkční systém, který zajistí bezproblémový příjem objednávek a vše okolo. Moderní a současná tvorba eshopů však dokáže nabídnout také jistoty spojené s množností vybrat si z různých grafických šablon. Díky nim přizpůsobíte vzhled vašeho obchodu nejenom zboží, které prodáváte, ale přizpůsobíte ho třeba i vašim zákazníkům.

 

Rozšiřování podnikání mimo Českou republiku

Rozšiřujete své podnikatelské působení i na Slovenský trh a potřebujete Slovenské eseróčkách? Žádný problém! Díky společnosti Company Consulting s.r.o. můžete začít realizovat své podnikání v podstatě již o několik hodin. Ptáte se jak je to možné? Stačí si jen zakoupit ready made ​​firmu, čili firmu, která je zapsána v Obchodním rejstříku, má své obchodní jméno, sídlo, IČ přiděleno i DIČ, avšak nemá žádnou účetní historii, protože v ní nikdy nebyla realizována obchodní činnost. Pro ty, kteří ale nemají dostatek financí na koupi ready made ​​firmy je zde možnost založení firmy online. Je to velmi jednoduché. Stačí kontaktovat pracovníky společnosti Company Consulting ať už emailem, telefonicky nebo přes formulář na stránce http://www.companyconsulting.sk/kontakt a cesta k Vašeho podnikání může začít. V případě, že budete požadovat osobní setkání, ani to není problém, s každým klientem se dokážeme dohodnout podle jeho požadavků.

Ještě stále váháte? Pak máme pro Vás ještě několik tipů, proč využít právě naše služby. Pokud hledáte firmu, která na trhu v oblasti zakládání firem působí již několik let, pak jste u nás na správném místě. Je to důvod, proč si nás neustále vybírají další a další firmy, a spokojení klienti se k nám vždy vracejí zpět. Každému klientovi, kteří se pro nás rozhodně garantujeme, že jeho firma bude úspěšně zapsána do Obchodního rejstříku. Poskytování slev pro stálé klienty je samozřejmostí. V ceně poplatku za založení firmy je již zahrnut poplatek za volné živnosti. Výhodná cena jistě zaujme každého budoucího podnikatele.

Bezplatné konzultace po celou dobu zakládání firmy jsou samozřejmostí. Všechny dokumenty potřebné k založení Vaší společnosti Vám zašleme elektronicky již do jedné hodiny od momentu jak si naše služby objednáte.

Těšíme se na Vás!

Jak ušetřit čas i peníze

Asi už malé děti vědí, že čas jsou peníze. Šetření je dnes o to důležitější, protože naše příjmy stále nejsou takové, jaké bychom si představovali. Navíc nemáme ani velké předpoklady, že se to může v nejbližší době změnit.

Uvažujeme tak o tom, do čeho a kolik investujeme mnohem více, než před krizí. Pomalu se však naše situace začíná měnit k lepšímu. Jsme tak ochotnější kupovat i když investujeme zejména do nezbytných věcí. Stále tak neutrácíme bezhlavě, ale na trhu se může uživit, i díky tomu, více firem. Celý příspěvek

Plánujete rozjetí vlastního byznysu?

Máte nápad, nebo plán jak zbohatnout? V tomto ohledu je často důležité mít vše nejenom dobře připraveno, ale samozřejmě také neváhat. A cestou ke splnění svých snů je také vlastní společnost, tedy vlastní byznys, který díky ní budete moci naplno rozjet. Cesty k dané společnosti mohou být různorodé, ale vždy platí, že je dobré hledat ty nejlepší, tedy ty nejjednodušší. Ideální je tedy nechat si založit s.r.o., a to podle požadavků klienta, tedy vás samotných. V tomto ohledu tak nemusíte ztrácet čas studováním legislativy a nutných postupů, ale pouze se obrátíte na pomoc specializované firmy. Celý příspěvek

Nezapomínejte na marketing, ale i správné vedení účetnictví

V souvislosti s provozem a vedením jakékoliv firmy je spojena celá řada povinností. V první řadě je to rozhodně vedení účetnictví. To jenom málokdy zvládne samotný majitel, a tak je ideálním řešením obrátit se na profesionála daného oboru. A tím může být třeba účetní firma Trnava, kterou najdete na této adrese. Mezi její služby patří vše, co je v souvislosti s účtováním firem spojeno, a to v maximální kvalitě, jakou jenom mohou kvantifikovaní účetní nabídnout. A tak má majitel firmy opět o jednu starost míň. Celý příspěvek