Podmínky pro poskytnutí hypotéky

Žádat o hypotéku dnes není nic neobvyklého. A to hlavně proto, že je tento úvěrový produkt poměrně oblíbenou, v mnoha případech i jedinou možností, jak dosáhnout na finance, za které si chceme koupit, ale i postavit nemovitost. A ačkoliv někteří klienti proplují schvalovacím procesem hladce, jsou i takoví, u kterých je to naopak. To vše totiž ovlivňují podmínky pro poskytnutí hypotéky. Ty si stanovuje každý poskytovatel sám, a tak je vhodné se na ně ještě před samotnou žádostí informovat. Jedině tak nebudeme překvapeni.

Nebankovní společnosti

Abychom si však udělali stručný přehled, pojďme se podívat, jak si dnes stojí jak banky, tak i společnosti nebankovní. Začneme-li právě těmi, tak je třeba říci, že u nich je vše velmi jednoduché, rychlé a snadné. A to například proto, že v mnoha případech nenahlížejí do registrů, nebo jinak neověřují případnou historii klientů. To je určitě dobrá volba pro ty problémové, které by podmínky pro poskytnutí hypotéky u banky jenom těžko splnili.

Tato pozitivní informace má ale i své drobné negativum, a to takové, že často jsou snadnější podmínky vstupu kompenzovány vyšší úrokovou sazbou.

Banky

Jak už lehce vyplývá s výše uvedeného, z hlediska samotných podmínek na schválení úvěru jsou na tom banky podstatně hůře. Tedy co do celkové náročnosti. Je tedy nutné být klient nejenom s čistou finanční historií, která je ověřována v registrech, ale je také nutné být klientem s dostatečným příjmem. Ten lze však navýšit třeba i společnou žádostí páru, nebo ručitelem. Tyto podmínky však nabídnou jednu velkou výhodu, a to nízký úrok. Bance totiž klesá riziko případného nesplácení, a tak si může dovolit být v tomto směru mnohem benevolentnější, než nebankovní společnost. Vždy tedy platí, že vaše první cesta by měla vést právě do banky, a teprve ve chvíli neúspěchu na pobočku společnosti nebankovní.

 

 

1 komentář u „Podmínky pro poskytnutí hypotéky

  1. Pingback: Online srovnání hypoték | BYDLENÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *