Archiv rubriky: Nezařazené

Zákonné pojištění

Tuzemské zákony upravují celou řadu různých věcí. V mnoha případech také logicky i něco určují a nařizují. A mezi jedno takové nařízení patří třeba zákonné pojištění. To se může týkat několika aspektů našeho života. Pojďme se tedy podívat, co do této oblasti vlastně může konkrétně spadat. Jedná se o:

  • Sociální a zdravotní pojištění
  • Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
  • Pojištění odpovědnosti zaměstnavatele

Tyto tři varianty pojistek dnes mezi zákonné pojištění spadají. Každá se týká jiné oblasti, a proto si je konkrétně představíme. Hlavně tedy ve směru, čeho se konkrétně týkají.

Sociální a zdravotní pojištění

Tato pojistka se dnes týká téměř každého. Zatímco sociální pojištění nemusí platit lidé nezaměstnaní, všichni ostatní konkrétní pojistky platit musí. Nejčastěji jim je toto zákonné pojištění strháváno z jejich platu. V případě potřeby ho ale mohou odvádět i sami, a to pokud nepracují, ale jsou osoby samostatně výdělečně činné. Konkrétní výše je poté daná procentuelně, a tedy kdo více vydělává, ten také logicky více platí.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Toto konkrétní pojištění zná pravděpodobně každý, a to pod názvem povinné ručení. Pod ním je totiž prezentováno nejčastěji. Uzavřené ho musí mít každý majitel, ale i každý provozovatel vozidla. Pokud tak neučiní, může se vystavit několika sankcím, a to od pokut, po příslušného odvodu plateb do fondu nepojištěných. Nehledě na to, že případné způsobené škody hradí ze svého.

Pojištění odpovědnosti zaměstnavatele

Tou třetí zákonnou pojistkou je pojištění odpovědnosti zaměstnavatelů. Vzniká automaticky, a jeho cílem je především ochránit případné zaměstnance, a to od škody, která jim může být vyčíslena pracovním úrazem nebo nemocí. V případě uzavření této pojistky tak veškeré vzniklé škody hradí konkrétní pojišťovna. V dnešní době je to pojišťovna Kooperativa, u které jsou dané pojistky automaticky sjednávány.

ČSOB konsolidace

Jedna z našich největších bank na trhu rozhodně neposkytuje jenom běžné úvěry, nebo třeba osobní i podnikatelské účty. Mezí její portfolium služeb patří i konsolidování, tedy slučování úvěrů. Pojďme se tedy objektivně podívat na to, co nám vlastně může ČSOB konsolidace přinést, pokud jí využijeme. Samozřejmě základem je ušetření starostí, kdy splácíte pouze jednu jedinou splátku, na místo několika dalších. S tím souvisí ale již první důležitá výhoda, a to taková, že na dané měsíční splátce můžete ušetřit. Vše samozřejmě závisí na konkrétních podmínkách a splátkách vašich současných půjček, ale málokdy se stane, že by ČSOB konsolidace dokázala měsíční splátku snížit i o několik tisíc. Samozřejmostí je potom i absence různých poplatků, které mohou být také spojené se stávajícími úvěry. Celý příspěvek

Půjčka se zástavou

Rozhlédneme-li se po úvěrovém trhu, je jasné, že jako klienti rozhodně máme z čeho vybírat. S tím souvisí to, že si tak můžeme vybrat přesně takovou půjčku, která nám všemi svými podmínkami bude dokonale a perfektně sedět. A jednou z takových může být půjčka se zástavou. Právě ta je dnes alternativou k tomu, pokud daný klient není schválen třeba v důsledku toho, že má malý příjem, nebo že je uvedený v registrech. Daná půjčka se zástavou však dokáže i tento problém vyřešit, jelikož právě zastavovaná věc se používá jako forma určitého ručení, a to právě za částku, která je požadována, a ve většině případů je samozřejmě také předána. Celý příspěvek

Půjčka Provident

Pokud je v současné době nebankovní půjčka, kterou zná snad každý, a kterou využívá opakovaně celá řada klientů, potom je to jistě půjčka Provident. Právě tato nebankovní společnost totiž téměř ovládla svět úvěrových produktů, a to nejenom u nás, ale i v celé řadě dalších zemí. A to je dáno hlavně tím, že půjčka Provident má poměrně benevolentní podmínky, a nabízí skvělou rychlost vyřízení. Pokud se tedy u samotných podmínek zastavíme, je třeba říci, že ty spočívají pouze v doložení konkrétního příjmu. Jakmile ho daný žadatel má, nemá problém s tím, aby požadovanou částku získal. Celý příspěvek