Jaké jsou možnosti, když potřebujete s.r.o.?

Rozhodli jste se podnikat, a to nikoliv jako klasický živnostník, jelikož vaším cílem je mít vlastní firmu? Pokud ano, je určitě dobré myslet na to, jaké jsou možnosti. Začněme od těch jednodušších. Tou první je využít služeb těch společností, které nabízejí zakládání sro na podnikání. Jedná se o takové společnosti, které vše dokážou vyřídit za vás. Jediné, co od vás potřebují, jsou základní údaje, jako je:

  • Název firmy.
  • Jednatelé a společníci.
  • Sídlo společnosti.

Následně se postarají jak o plnohodnotné, tak hlavně o rychlé založení na klíč. Vám následně bude předána již založená, hotová firma.

Společnost si lze také koupit

Druhá možnost je spojena s tím, že si konkrétní firmu koupíte. I to má své plus, jelikož je to cesta mnohem rychlejší. Ideální je zaměřit se na nové ready made společnosti. Z jakého důvodu? Jedná se o firmy, se kterými se ještě nikdy nepodnikalo a tak je zde jistota, že nemají jakékoliv dluhy, ani nemají jakékoliv závazky. Navíc samotný převod firmy je velmi rychlý. Dále potěší i fakt, že není problémem měnit i název firmy, adresu firmy, stejně jako jednotlivé osoby, na kterých společnost stojí. Dnes se jedná o jednu z nejvyužívanějších podnikatelských forem.

Firmu si lze založit i svépomocí

Tuto možnost ale příliš nedoporučujeme. Důvodem je to, že je to nejenom zdlouhavé, ale často i složité. Navíc s takovou firmou může být do budoucna problém v tom, pokud se chcete stát plátci DPH. Jednoduše vás úřad nezaregistruje. Pokud toužíte být plátcem, je lepší využít taktéž nabízený prodej sro s registrací k DPH. Pokud se však rozhodnete pro založení na vlastní pěst, firma mít registraci nebude. Dále nezapomínejte také na nutnost plateb, které jsou spojené se zřízením živnosti pro firmu, stejně jako třeba s notářem, ale i rejstříkovým soudem, kde je třeba vaši společnost zapsat. A teprve poté je možné začít podnikat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *